Sprístupnenie výstavy „Obyčajné príbehy“.

Autor: Nicholas Wintzler | 28.9.2019 o 12:04 | (upravené 15.2.2020 o 10:41) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  278x

Vernisáž výstavy sa uskutočnila 27. septembra o 18:00 v priestore Výmenníka Obrody v Košiciach. Všetkým zúčastneným ďakujeme.

Organizácia vernisáže prebiehala v tom najchaotickejšom duchu. Ešte 24.septembra sme pracovali na oprave kritických nedostatkov spätých s adjustáciou obrazov. Doťahovali sa posledné fragmenty predslovu. Program sa začal tesne po šiestej. Čakali sme, dokiaľ sa miestnosť naplní, aby sme mohli prejsť k prvému bodu. Na úvod padlo zopár slov a neskôr nastala tma. Spustila sa projekcia animácie. Po projekcii ľudia odmietali tlieskať. Buď boli zmätení z toho či už nastal koniec úvodu (prvého bodu) alebo jednoducho nepocohpili samotnej projekcii, ktorá trvala 7 minút. Zachránil to však jeden zo spoluorganizátorov, ktorý začal tlieskať a publikum sa ihneď chytilo. Neskôr si publikum malo možnosť obzrieť obrazy v ich plnej podstate. Vystavených bolo 17 obrazov, a každý človek našiel hniezdo svojich ideálov aspoň v jednom z nich.

 

Neukryješ sa pred sebou a neukryješ sa ani pred vlastnými myšlienkami. Zdá sa ti niečo až príliš absurdné či nemorálne? Každá myšlienka má aj svojho stvoriteľa. Si ním ty a sme to my. Si najprv len človek z mäsa a kostí, ktorého myšlienka tvorí príbeh. A práve príbeh, ktorý pochádza len z pustej myšlienky, je tým najracionálnejším a najvšednejším obyčajom jednotlivca.

Nicholas Wintzler

 

Výstava vo Výmenníku Obrody potrvá do 26. novembra. Sprístupnená pre verejnosť bude počas pravidelných podujatí (pondelky od 16:00 do 19:00, stredy od 15:30 do 17:00, piatky od 15:30 do 18:30).

Výstavu finančne podporil Jozef Salaj. Veľmi pekne ďakujeme organizácii K13 a výmenníku Obrody. Bez nich by realizácia výstavy nebola na tomto mieste možná. Taktiež ďakujem tímu z Unique and Limited.   

 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Dobré ráno

Dobré ráno: Prvé dni po pôrode ovplyvnia celý život, aj tak delíme matky od detí

V roku 2018 sa na Slovensku narodilo predčasne štyritisíc detí.


Už ste čítali?